Jak vložit do sidebaru webu modul šablony Divi
Publikováno 21. 2. 2020
V kategorii Divi moduly
Použité štítky: divi moduly, sidebar, widget

Někdy se může stát, že potřebujete použit některý z modulů šablony Divi tak, aby se zobrazoval v sidebaru webu a jde o situaci, kdy nelze použít speciální rozložení sekce, které šablona nabízí. Jak v takovém případě postupovat? Je to vlastně překvapivě jednoduché a zvládne to prakticky každý.

Dejme tomu, že chceme do sidebaru vložit kruhové počítadlo procent které bude počítat do 99%. A situace je taková, že není možné použít, jak píši výše, speciální sekci která se sidebary pracuje.

Nejprve si v Divi builderu vytvoříme stránku do které vložíme standardní sekci s jedním řádkem a do něj vložíme příslušný modul. V tomto modelovém případě kruhové počítadlo.

Stránku nemusíme vůbec ukládat ale po jejím dokončení jí uložíme do knihovny Divi (viz šipka na obrázku výše). Pro toto použití jsem uložený vzhled nazval „Pro sidebar.“

Stránku na které jsem dosud pracovali můžeme smazat, již jí nebudeme potřebovat. Tento postup jsem použil proto, že v knihovně Divi je sice možné také přidávat nová rozvržení, ale není zde možné pracovat v Divi builderu.

Nyní potřebujeme zjistit ID vzhledu který jsme vytvořili. Přejdeme do knihovny Divi a najedeme kurzorem na nově vytvořený vzhled. V dolní části stránky můžete sledovat zobrazení odkazu na který se můžete po kliknutí dostat a toho využijeme pro své potřeby. Uvidíte odkaz, který je zpravidla ve formátu

https://www.váš.web/wp-admin/post.php?post=1234&action=edit

kde číselný řetězec označuje ID upravovaného článku, tomto případě vzhledu který jste vytvořili.

Id si poznamenáme a použijeme ho při dalším postupu. Ten je opravdu jednoduchý.

Přejdeme nyní do části Vzhled > Widgety a do sidebaru vložíme widget pro vložení vlastního HTML do kterého vložíme následující řetězec

[et_pb_section global_module="1234"][/et_pb_section]

kde jako číslo vložíme příslušné ID vzhledu který jsme vytvořili.

No a to je vše. Máme hotovo. Výsledek můžete vidět v odkázaném demu.

DEMO

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Buďte jednoduše v obraze

Jednou týdně vám pošleme přehled nových článků abyste nemuseli nic hledat a měli všechno najednou pohromadě. Stačí jen vložit email, odeslat a potvrdit ve zprávě kterou vám obratem zašleme odběr novinek.

Přihlášení k odběru novinek proběhlo v pořádku.

Sdílet na Pinterestu

Sdílej