Jak na font Awesome?
Publikováno 24. 10. 2019
V kategorii Ikony
Použité štítky: font Awesome, ikony

Často se stane, že potřebujete do webu dostat ikony. Někdy si koupíte šablonu která je v sobě má už vložené, někdo si je sám nakreslí, ale co máme dělat my co neumíme kreslit a nebo nemáme čas? Ideální je použít hotové řešení, které se nabízí k použití zdarma. A to bývá často docela velký problém. Elegantně se dá vyřešit pomocí fontu Awesome.

Myslím, že nemá smysl o ikonách fontu Awesome psát více a podrobněji. Většina z vás ho asi zná a nebo se s ním setkala. Jenže – jak to sakra dostat na web? Pokud budete procházek internet najdete spoustu zaručených a hlavně složitých návodů. Já osobně četl ,že si je mám stáhnout do počítače a pak nahrát na web. Našel jsem i poměrně jednoduchý návod, jak je přenášet na web pomocí scriptu třetí strany, což je sice zajímavé, jenže bez záruky. Bude ta třetí strana pořád online? A bude fungovat napořád? Co když se rozhodnou přestat fungovat? Jak to vysvětlím klientovi pro kterého jsem vyrobil web?

Přitom řešení je docela jednoduché, zdarma a font vám na web poputuje přímo od zdroje.

Jak to udělat? Jednoduše. Stačí několik minut a instalovaná šablona Divi. Do ní vložíte pouze jeden řádek kódu.

Nejprve jděte na stránku fontu Awesome, kterou naleznete na tomto odkazu: https://fontawesome.com/start

Zde zadáte svůj email, osobně doporučuji email spojený s webem pro který font budete používat, a potvrdíte ho. Na uvedený email vám systém zašle potvrzovací odkaz, který potvrdíte a na stránce která se zobrazí si zvolíte přístupové heslo. Zobrazí se vám nepovinný dotazník (někdy se nezobrazí, alespoň já ho někdy viděl a někdy ne) a po kliknutí na tlačítko se dostanete na stránku s příslušným kódem. Zkopírujte ho celý. (Začerněná místa jsou váš unikátní alfanumerický kód)

Nyní se přihlaste do administrace svého webu a jděte do nastavení šablony. Divi > Nastavení šablony > Integrace > Přidat kód do < head > vašeho webu. Do pole vložte zkopírovaný kód a uložte. To je vše. Nyní můžete používat na svém webu font Awesome.

Nic těžkého to nebylo, že?

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Buďte jednoduše v obraze

Jednou týdně vám pošleme přehled nových článků abyste nemuseli nic hledat a měli všechno najednou pohromadě. Stačí jen vložit email, odeslat a potvrdit ve zprávě kterou vám obratem zašleme odběr novinek.

Přihlášení k odběru novinek proběhlo v pořádku.

Sdílet na Pinterestu

Sdílej