Jak vytvořit fixovanou sekci v šabloně Divi
Publikováno 11. 11. 2019
V kategorii Divi sekce
Použité štítky: fixovaná, sekce, sticky, úprava, zvýraznění

Někdy potřebujete nějakou informaci na webu zdůraznit a ponechat uživateli tzv. na očích po celou dobu jeho návštěvy. Jedním ze způsobů je využít toho, že příslušnou sekci stránky zafixujeme aby byla vidět i při rolování stránky. Anglicky je pro to výstižný výraz sticky – lepkavý, nicméně lepkavá sekce mi nepřipadalo jako nejlepší termín a tak používám termín sekce fixovaná.

Pro její vytvoření budeme, kromě šablony Divi, potřebovat i plugin Sticky Menu (or Anything!) on Scroll, který je bezplatně k použití a k nalezení je v přehledu pluginů WordPressu.

Nejprve si vytvoříme stránku a sekci kterou budeme chtít fixovat normálně vložíme na její místo ve stránce, kde bude umístěna ještě před tím, než by „odrolovala“ pryč ze stránky.

V části pokročilého nastavení sekce, kterou budeme fixovat vložíme vlastní CSS ID, já použil pro příklad výraz fixovana-sekce.

Nyní přejdeme k nastavení pluginu Sticky Menu (or Anything!) on Scroll.

V prvním panelu nastavení – Basic Settings vložíme v části označení na obrázku číslicí 1 CSS ID které jsme si zvolili pro sekci kterou chceme fixovat. Nezapomeňte před označení sekce vložit křížek #.

Pokud používáte fixovanou navigaci, budete muset vyplnit i odsazení fixované sekce od horního okraje stránky, aby nepřekryla navigaci. To vyplníte v poli označeném číslicí 2.

Nezapomeňte přejít i do druhého panelu nastavení – Advanced Settings, kde vyplníte pole označené na obrázku číslicí 3 doporučeným nastavením.

Pokud jste postupovali správně, tak výsledek je na světě a fixovaná sekce je pro návštěvníka stále na očích.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Buďte jednoduše v obraze

Jednou týdně vám pošleme přehled nových článků abyste nemuseli nic hledat a měli všechno najednou pohromadě. Stačí jen vložit email, odeslat a potvrdit ve zprávě kterou vám obratem zašleme odběr novinek.

Přihlášení k odběru novinek proběhlo v pořádku.

Sdílet na Pinterestu

Sdílej