Jak zobrazit zavřené rozbalovací záložky
Publikováno 5. 11. 2019
V kategorii Divi moduly

Jeden z velice efektních modulů šablony Divi je modul s názvem Rozbalovací záložky. Pro někoho ale může být problém, že při jeho použití je první záložka zobrazena vždy jako rozbalená.

Je možné zobrazit všechny jako uzavřené? Je a to hned několika způsoby. Znám celkem tři možnosti, jak zobrazit Rozbalovací záložky jako zabalené.

První z nich je použití pluginu Divi Booster který patří mezi placené pluginy a určitě ho můžete pro vyřešení výše uvedeného nastavení použít. Na druhou stranu, pokud potřebujete jen úpravu modulu Rozbalovací záložky, myslím, že plugin za 29 USD je jako, jak se říká, jít s kanónem na vrabce.

Zůstávají dvě možnosti, které můžete zvládnou sami a trvá to jen chvilku.

První je za použití CSS je velmi efektní a rychlá.

Nejprve si vytvoříte v modulu Rozbalovací záložky potřebné záložky a jednu přidáte navíc a přesunete jí na první místo.

První záložka, která se zobrazuje vždy jako rozbalená, slouží jako pomůcka a nechceme aby se zobrazovala. V jejím nastavení (záložky, nikoli modulu) přejdeme na část Pokročilé > Vlastní CSS a do části hlavní prvek přidáme následující CSS:

display: none; 

Uložíme a je hotovo. První záložka, která je vždy zobrazena jako rozbalená se vůbec nezobrazuje. Návštěvník vidí jen ty další, které jsou logicky zabalené.

Pokud plánujeme na webu mít více použití modulu Rozbalovací záložky, můžeme použít také jQuery a nechat globálně na celém webu první záložku zabalenou při každém použití modulu Rozbalovací záložky. Nemusíme tak používat uvedený postup se skrytím první záložky. Myslím si ale, že je vhodné jQuery použít jen při větší frekvenci použití uvedeného modulu.

Při použití jQuery přejdeme v nastavení šablony do části Divi > Nastavení šablony > Integrace > Přidat kód do < head > vašeho webu kam vložíme:<script>
jQuery(function($){
  $('.et_pb_accordion .et_pb_toggle_open').addClass('et_pb_toggle_close').removeClass('et_pb_toggle_open');

  $('.et_pb_accordion .et_pb_toggle').click(function() {
   $this = $(this);
   setTimeout(function(){
     $this.closest('.et_pb_accordion').removeClass('et_pb_accordion_toggling');
   },700);
  });
});
</script>


Výsledek je stejný. Jaký postup použijete je jen na vás. Budu rád, pokud mi napíšete, který preferujete vy.

3 Komentáře

 1. J.P.

  Zdravím, ten plugin vypadá zajímavě a tak mám možná hloupou otázku. Nejsou k němu nějaké slevové kupony? Vím že to je hloupé ale za zeptání nic nedám že.

  Odpovědět
  • Zabza

   Hloupé to není, ale o žádné aktuální slevě nevím, bohužel.

   Odpovědět

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Buďte jednoduše v obraze

Jednou týdně vám pošleme přehled nových článků abyste nemuseli nic hledat a měli všechno najednou pohromadě. Stačí jen vložit email, odeslat a potvrdit ve zprávě kterou vám obratem zašleme odběr novinek.

Přihlášení k odběru novinek proběhlo v pořádku.

Sdílet na Pinterestu

Sdílej