Skrytí sekundárního menu při posunu fixované navigace
Publikováno 4. 11. 2019
V kategorii Menu

Sekundární menu, které v sobě šablona Divi obsahuje je perfektní vychytávka, která určitě mnoha tvůrcům webů pomůže. Může se do ní umístit nejen menu internetového obchodu, ale třeba přihlašování uživatelů blogu, odkazy na sociální sítě, telefon a mnoho dalších informací.

Někdy ovšem může při použití fixované navigace vyvstat problém, kdy toto menu tak docela nezapadá do celkové koncepce webu a nebo prostě jen zabírá místo, které by bylo vhodné využít pro něco jiného. Všechny důvody nevím, ale ve zkratce prostě může nastat situace, kdy by bylo sekundární menu vhodně skrýt. To je možné provést tím, že se nepoužije fixovaná navigace a sekundární menu při posunu stránky prostě odroluje s hlavním menu. Ale my chceme fixovanou navigaci zachovat. Jak na to? Celé je to velice jednoduché.

Nejprve vytvoříme potřebná menu, hlavní i sekundární, a poté přejdeme k části nastavení šablony a do části Divi > Nastavení šablony > Všeobecné > Přizpůsobené CSS, kam vložíme následující CSS:

/*** skryti sekundarniho menu pri posunu - Zabza.eu ***/
  #top-header {
      z-index: 9;}
  #main-header{
    transition: 0.5s;
    -moz-transition: 0.5s;
    -webkit-transition: 0.5s;}
  #main-header.et-fixed-header {
    top: 0 !important;}

Výsledek? Při posunu se sekundární menu překryje hlavním a vše je tak jak potřebujeme. Přesně jako na snímku pod tímto textem.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Buďte jednoduše v obraze

Jednou týdně vám pošleme přehled nových článků abyste nemuseli nic hledat a měli všechno najednou pohromadě. Stačí jen vložit email, odeslat a potvrdit ve zprávě kterou vám obratem zašleme odběr novinek.

Přihlášení k odběru novinek proběhlo v pořádku.

Sdílet na Pinterestu

Sdílej