Sociální sítě a nové okno
Publikováno 26. 10. 2019
V kategorii Sociální sítě

Kdo používá sociální sítě se jistě setkal v šabloně Divi s problémem otevírání odkazu těchto sítí. Ikony sociálních sítí jsou, podle mého názoru vkusně umístěny v patě webu a nepotřebují příliš velká nastavení.

Jednoduše určíte které sociální sítě použijete a vložíte jejich adresy v nastavení šablony a je hotovo.

Po kliknutí se příslušná stránka otevře ve stejném okně jako web. Jenže tento způsob otevření může být někdy problém. Návštěvník z webu odejde na stránku sociální sítě, ale my třeba nechceme aby z webu odešel. Ideální by tedy bylo, aby se otevřelo nové okno, respektive nový panel prohlížeče za pomoci příkazu target=“_blank“ Jak takový příkaz a nebo jeho ekvivalent vložit?

Opět nejde o nic složitého. Stačí jen pár řádek kódu, které vložíme do šablony. Díky použití šablony Divi to zvládne každý.

Přejdeme do nastavení šablony a do hlavičky šablony vložíme pomocí Divi > Nastavení šablony > Integrace > Přidat kód do < head > vašeho webu následující kód:

<script type="text/javascript">
    jQuery(document).ready(function($) {
        $(".et-social-icon a").attr('target', '_blank');
    });
</script>

A máme hotovo. Jak odkazy fungují si můžete zkusit přímo v patičce této stránky.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Buďte jednoduše v obraze

Jednou týdně vám pošleme přehled nových článků abyste nemuseli nic hledat a měli všechno najednou pohromadě. Stačí jen vložit email, odeslat a potvrdit ve zprávě kterou vám obratem zašleme odběr novinek.

Přihlášení k odběru novinek proběhlo v pořádku.

Sdílet na Pinterestu

Sdílej